ימי כיף לעובדים – מחויבות לחברה

ככה עושים כיף לעובדים
ככה עושים כיף לעובדים

מנהלים רבים מבינים כי עובדים מרוצים הם עובדים שמשקיעים זמן רב בעבודתם, הם בעלי מוטיבציה. מנהלים רבים מעוניינים בעובדים כאלו. בעידן בו היחסים בין העובדים הפכו רחוקים יותר, מטרתם של ימי כיף לעובדים הם ליצור יחסי קרבה בין העובדים ולהפוך אותם למחויבים כלפי החברה.

 יום גיבוש – חלק חשוב בתרבות הארגונית

יום גיבוש לעובדים הוא חלק חשוב מהתרבות הארגונית. לפיכך, יום גיבוש הוא יום בו העובדים מקבלים הזדמנות מהמעסיקים שלהם ליהנות ולהשתחרר והכול בהוראות של המנהלים. עובדים המרגישים כי הם חשובים למנהלים יחזירו את ההשקעה שתהיה מלווה באנרגיות טובות. יום גיבוש הוא יום במהלכו נוצר קשר חזק בין העובדים במחלקות השונות.

 יום כיף – התחשבות בתקציב

במהלך יום עבודה העובדים נאלצים להתמודד עם לחצים המשפיעים עליהם ולכן הם עשויים להיות מרוגזים. לפעמים אצל העובדים מתרכז לחץ אדיר כתוצאה משיחות וקשרים עם אנשים במהלך העבודה.באמצעות יום כיף לעובדים המנהלים מסייעים בגיבוש העובדים, וגם נותנים להם אפשרות לשבור את השגרה מהמשימות היומיומיות בעבודה. בעת ההחלטה על ארגון יום כיף לעובדים חשוב מאד לוודא כי המנהלים מבינים את צרכי הארגון תוך התחשבות בתקציב. בעת התחשבות בתקציב יש לחשוב על ארגון הסעות עבור עובדי החברה. לפני ארגון יום כיף חשוב מאד לבצע סקר שוק כדי לבדוק את המחירים במקומות השונים שברצונכם לקחת את העובדים. ביצוע סקר שוק יאפשר לכם  לבחון את החברות השונות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>